Cviklové domáce rezance

cviklove-rezance

Polievka – uvarila som hrášok spolu s mrkvou. Z uvarenej zeleniny som si odobrala trošku bokom . Ostatnú zeleninu som rozmixovala . Zeleninu ktorú som si odložila bokom som pridala naspät do hrnca.

Rezance – nastrúhala som cviku ktorú som potom naparila. Dala do misky pridala hladnú špaldovú múku, vodu a zamiešala . Urobila cesto . Múku a vodu som dávala odoka 🙂 cesto som rozvaľkala a nakrájala na rezance. Vyvarila vo vode s oliv.olejom.

Omačka – na panvici som si rozohrila oliv.olej pridala som porik ( cibulku ) s cesnakom.Pražím par minút. Do orestovaného základu som pridala nadrobno nakrájanú mrkvu, zelenú papriku a cukinu. Pražím ešte 5-6 minút. K zelenine som pridala paradajky ( bez šupky ) hrášok a zalejem vodou. Keď je zelenina mäkká tak si ju odstavíme z ohňa a rozmixujeme . Do hotovej omáčky som len tak pre chut nastrúhala kozí syr a ozdobila bazalkou.

 

Autor(ka): Ľuba Gabrišková

Post Author: Recepty od vás

Radi uverejníme aj Váš recept. Recepty môžete posielať cez stránku Pošlite recepty, prípadne emailom na info@cojediazdravedeti.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *