Koláč z vločiek

kolac z vlociek

Koláč som robila skôr od oka, ale na prípravu som pouzila odhadom tieto množstvá surovín:

200 g ovsených vločiek
200 g ražných vločiek
750 ml ryžového mlieka (robeného v miomate)
3 PL kokosu
2 PL medu (pozn admina, odporúčam skúsiť aj bez sladenia, alebo s malým množstvom kokos curku, ak je to nevyhnutné)
1 PL kakaa (alebo karobu)
2 banány
malá tortová forma
papier na pečenie

3/4 celkového množstva vločiek (kľudne môžete použiť aj iné, než som zvolila ja) som si rozmixovala a zvyšok nechala v celku. Všetky vločky spolu som potom presypala do misy, kde som k nim pridala mlieko (mal by byt pomer 1:1). Počkala som 15 min a pridala som med (množstvo záleží od toho, aké to chcete mat sladké…ja mám radsej menej sladké, tak som dala 2 lyžice medu, kludne môzte viac). Dosypala som kokos (množstvo by malo byt také, aby hmota viac stuhla) a kakao (prípadne karob). Všetko pekne premiešať, aby sa med rozpustil a ingrediencie spojili.
Do malej tortovej formy som dala papier na pečenie tak, aby bola zvnútra celá obalená. Do polovice som ju naplnila vzniknutou hmotou, potom naukladala na kolieska narezané banány (v hrubsej vrstve) a na to dala zvyšnú hmotu z vločiek ( kľudne si urobte aj viac poschodí a medzi to rôzne ovocie, či nasekané oriešky).
Tortovú formu som vlozila do rúry vyhratej na 175 °C – 35 min.
Tradááá, hotovo 🙂 dobrú chuť.

Autor(ka): Milena

Post Author: Recepty od vás

Radi uverejníme aj Váš recept. Recepty môžete posielať cez stránku Pošlite recepty, prípadne emailom na info@cojediazdravedeti.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *