Kozí koláčový zázrak

cucokolac

 

Tento koláč na to fakt nevyzerá, ale rýchlo sa dostal na vrchol našich obľúbených koláčov. Zhltli sme ho rýchlosťou hodnou zápisu do Guinessovej knihy rekordov. Čučoriedkový koláč s kozím tvarohom. Veľmi jemný, málo sladký a fresh. Rýchly a totálne jednoduchý. Vhodný pre deti od dvoch rokov. Tak poďme na to:

Cesto:
170 g zmesi špaldovej a kamutovej múky (môže byť buď jedna alebo druhá, ja som použila špaldovú chlebovú, lebo doma prázdna špajzka a kamutovú celozrnnú)
70 ml rozpusteného masla
1 vajíčko
1 lyžica medu
1 lyžička bezfosfátového prášku do pečiva (vínny kameň)

Na plnku::
300 g kozieho tvarohu (môže byť aj kravský, ale kozí má holt v dezertoch úplne iné grády)
4 – 5 lyžíc kokosového cukru
1 lyžička pravej vanilky
1 vajíčko
čučoriedky (u mňa zavárané)

Všetky ingrediencie spolu vymiešame a dáme odležať do chladničky na 15 minút. Formu na tortu o priemere 20 cm vystelieme papierom na pečenie a cesto rozprestrieme na dno tortovej formy.

Trúbu vyhrejeme na 200 stupňov pripravíme si plnku, na ktorú jednoducho vymiešame zo všetkých ingrediencií krém. Ten vylejeme na cesto a na vrch kladieme čučoriedky.

Dáme piecť na 25 minút do vyhriatej trúby.

A potom už len prosím vyššie inštancie, aby sme ho celý nezjedli na jedno posedenie. Najlepšie, ak odídeme z domu po jeho upečení a ochutnaní prvého kúska preč 🙂

Autor(ka): Monika Korísteková

Post Author: Recepty od vás

Radi uverejníme aj Váš recept. Recepty môžete posielať cez stránku Pošlite recepty, prípadne emailom na info@cojediazdravedeti.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *