Rastlinné mlieko

IMG_6656

Výroba rastlinného mlieka doma je naozaj ľahká. Ja mám najradšej mandľové (od 12m).

Robím to z vločiek (zalejte pohár vločiek na noc prevarenou chladnou vodou a dajte do chladničky, ráno dobre premyť). Ak chcete aj mandle, tie necháme cez noc namočené a ráno premyjeme. Všetko zalejem prevarenou už chladnou vodou v pomere jedna ku dva a pol (vody) a vymixujem ručným mixérom. Vodu pridávate, podľa toho, akú hustú zmes chcete mať. Vždy po pridaní vody ešte premixujte. Ja robím aj extra husté, a používam do varenia i pečenia. Po dokonalom mixovaní zmes aj 3x precedím. Uložím do zatvorenej sklenenej fľaše a takto vydrží dva tri dni v chladničke.  Osobne zmes nedochucujem, malý to pije aj také plané, ale dá sa aj javorový sirup, aj škorica…

Rastlinné mlieko nie je výživovou náhradou MM, ani UM, ale je príjemnou náhradou napríklad mliečka na dobrú noc po skončení dojčenia, či UM od jedného roku života dieťaťa. Je to ale potravina, čiže odporúčame riediť vodou, alebo používať skôr do varenia.

 

Post Author: Alexandra Popovičová

Mama, ktorá pred dvomi rokmi založila skupinu čo jedia zdravé deti na facebooku, aby inšpirovala maminy na zdravšie varenie pre prvé roky ich detí. Dnes buduje značku Čo jedia zdravé deti, zameranú na kvalitné detské jedlo doma, v jasliach a škôlkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *