Čo varíme

 

Kvalitnú stravu pre deti varíme v našej kuchyni Zdravý dom, ktorá je schválenou prevádzkou verejného stravovania detí a mládeže  RÚVZ. Náš jedálniček rešpektuje vyhlášku MŠ SR a OVD MZ SR. Naším cieľom sú kvalitné suroviny a ľahko stráviteľné jedlá. Dbáme tiež na uvedomelé jedenia – deti vedia, čo jedia

Dôležitým kritériom nášho jedálnička je kvalita. Medzi používané suroviny patrí napríklad teľacie, morčacie a vysokokvalitné kuracie mäso, či vajcia z voľného chovu alebo vysokokvalitné mliečne produkty. Zelenina používaná v našich jedlách obsahuje výhradne čerstvú zeleninu a ovocie. V našich jedálničkoch sú tiež zaradené kváskové chleby a domáce špaldové pečivo.

Ponúkame aj tri špeciálne programy:

  • Bez mliečnej bielkoviny
  • Bez mlieka a bez lepku
  • Vegetarián, hlavne pre pani učiteľky

 

 

 

Referencie zo škôlok

Naše zariadenie má jednoduché poslanie, vytvárať deťom ideálne miesto na zoznamovanie sa s kolektívom, bezpečné zázemie pre ich intelektuálny a fyzický rozvoj. Našou úlohou je však okrem iného pomáhať deťom aj so stravovacími návykmi.  Práve tu je pre nás projekt „Čo jedia zdravé deti“ silným partnerom, ktorý zďaleka nie je iba dodávateľ stravy.  Pani Patay so svojím tímom vyvíjajú úsilie prekračovať hranice a dodávať pridanú hodnotu. Majú snahu vzdelávať a šíriť osvetu v stravovaní v predškolských zariadeniach, čo doteraz absentovalo.  Spolupracujeme už viac ako rok, sledujeme úspechy tohto projektu a tešíme sa, že môžeme byť jeho súčasťou.

DOC Zelená hviezdička, Bratislava – Prievoz
http://doc-hviezdicka.sk


Dlho sme hľadali dodávateľa pre nás prijateľnej stravy, ktorý by bol ochotný dovážať jedlo pre deti mimo Bratislavy. V lete minulého roku mi bol doporučený projekt „Čo jedia zdravé deti“. Dnes som veľmi rada, že môžem spolupracovať s ľuďmi, ktorým naozaj záleží na tom, čo naše deti jedia celý deň v detských zariadeniach. Neuspokoja sa len s naplnením detských brušiek a falošným uspokojením chuťových kanálikov. Oceňujem ich nadšenie, prístup a podporný program celého projektu, ktorým majú snahu informovať a vzdelávať nielen personál v škôlkach ale aj samotných rodičov v oblasti zdravej výživy.

Mgr. Linda Balážová, PhD.
Majiteľka
Detské centrum Mimi a Monty
www.dcmimiamonty.sk


Smysluplný projekt, který v praxi opravdu funguje. Lokální a sezonní suroviny, které jsou vařeny nejen chutně, ale také splňují výživovou hodnotu tolik potřebnou pro zdravý a přirozený vývoj našich dětí. A to nejlepší je, že dětem jídlo chutí.

riaditeľ školky emJOY Jiří Peček


Čo robia všetky deti? Sú predovšetkým zvedavé, chcú vyskúšať, spoznať a zažiť svet okolo seba.

Nasýtiť ich potreby tak, aby si z toho odniesli čo najviac užitočného a ešte sa pritom aj dobre cítili, vyžaduje kumšt.

Nejde to bez premysleného plánu, poctivej prípravy, kusiska odvahy a úprimného nadšenia.

Sme neskutočne radi, že sme v tomto prístupe našli partnerov v ľuďoch, ktorí sú za projektom Čo jedia zdravé deti.

Palo Adamkov Škôlka Montessori Horský park


Deti majú radi jednoduché jedlo a také od Čo jedia zdravé deti dostávame. Jedlo je chuťovo a zložením jednoduché, ale jedálniček je zároveň pestrý. Jedlo je vždy čerstvé, chutné a lákavé na pohľad. Vyhovuje nám tiež, že každý deň máme zabezpečené komplet celodenné menu.

Za škôlku Montessori svet,
Pavlína Gálisová


S firmou “ cojediazdravedeti“ spolupracujeme od septembra 2017 Niekolko mesiacov som hladala dodavatela stravy, ktora by bola vhodna aj pre najmensie deti.Jedna z mamiciek ma upozornila na p.Alexandru Popovicovu, tak som bez vahania napisala mail. Velmi rychle sme sa dohodli na dalsej spolupraci. Strava je ozaj pestra, vela ovocia aj zeleniny a hlavne – ziadne tazke premastene a presolene jedla. Co si ozaj velmi vazim je zaujem o klientov a spatna vazba funguje velmi priamo a bez problemov. Vyskusala som aj inych dodavatelov ale firmu “ cojediazdravedeti“ mozem iba odporucit.

Ing. Viera Hazašová, majiteľka DC Zvonček


Na spolupráci s projektom Čo jedia zdravé deti oceňujeme snahu o profesionálny prístup, ktorý sa aj naplnil. Očakávali sme silný, kvalitný a premyslený jedálny lístok a presne to aj dostávame. Rodičia sa často obávajú zdravej stravy, ktorá zaváňa príliš radikálnym prístupom a akoby už vopred boli zameraní proti. U nás im ukazujeme, že rozumné stravovanie je o niečom inom, že je to súhrn celého životného štýlu, že je to aj o tom, ako sa k jedlu pristupuje, že aj dieťa sa dá vzdelávať v tomto smere. Čo jedia zdravé deti nám vychádzajú v ústrety, počúvajú nás a aj naše zriedkavé výhrady a sú otvorení komunikácii v snahe zlepšiť sa, aby deťom chutilo…Osobne si cením aj to, že sa môžem spoľahnúť na pôvod potravín, z ktorých sú jedlá pripravované. Osobne si rada vychutnám raňajkové kaše, ktoré chutia tak, že som ani nevedela, že môžu chutiť a považovala som ich za hotovú veľkú vedu:-) Ďalej fakt, že varia profesionáli, že stavba jedálneho lístku je garantovaná tými, čo to vedia a nakoniec musím spomenúť aj veľmi milý a profesionálny prístup tých, ktorí nám samotné hotové jedlo vozia. A nakoniec, je dobré byť súčasťou niečoho väčšieho, čo vedie k osvete ľudí v takejto závažnej téme, ako je stravovanie a výživa. V dnešnom svete dosť veľa.

Ľubica Ujváryová, riaditeľka škôlky Maternelle

Tento týždeň sa v SMŠ Pramienok konala prednáška s výživovou poradkyňou Alexander Patay, zakladateľkou projektu #cojediazdravedeti . O.i. zdôraznila aj to, že okrem kvalitných potravín k zdraviu a správnym stravovacím návykom prispieva aj spoločné stravovanie v kruhu rodiny. Túto myšlienku podporujeme aj my u našich detí a ich rodín, aby sa deti vďaka spoločnému stravovaniu naučili nielen zdravo stravovať, ale aj slušne stolovať, naučiť sa neodmietnuť jedlo, ktoré pre nich s láskou pripravili rodičia, či iní dospelí, vedieť poďakovať za jedlo a tiež odložiť si riady po sebe, či ostatných. Sme radi, že aj SMŠ Pramienok je súčasťou projektu #cojediazdravedeti .

Pramienok, Bratislava