Čo varíme

Náš jedálniček rešpektuje vyhlášku MŠ SR a OVD MZ SR. Naším cieľom sú kvalitné suroviny a ľahko stráviteľné jedlá. Dbáme tiež na uvedomelé jedenia – deti vedia, čo jedia.

Dôležitým kritériom nášho jedálnička je kvalita. Medzi používané suroviny patrí napríklad teľacie, morčacie a vysokokvalitné kuracie mäso, či vajcia z voľného chovu alebo vysokokvalitné mliečne produkty. Zelenina používaná v našich jedlách obsahuje výhradne čerstvú zeleninu a ovocie. V našich jedálničkoch sú tiež zaradené kváskové chleby a domáce špaldové pečivo.

Ponúkame aj tri špeciálne programy:

  • Bez mliečnej bielkoviny
  • Bez mlieka a bez lepku
  • Vegetarián, hlavne pre pani učiteľky

 

 

 

Referencie zo škôlok

Dlho sme hľadali dodávateľa pre nás prijateľnej stravy, ktorý by bol ochotný dovážať jedlo pre deti mimo Bratislavy. V lete minulého roku mi bol doporučený projekt „Čo jedia zdravé deti“. Dnes som veľmi rada, že môžem spolupracovať s ľuďmi, ktorým naozaj záleží na tom, čo naše deti jedia celý deň v detských zariadeniach. Neuspokoja sa len s naplnením detských brušiek a falošným uspokojením chuťových kanálikov. Oceňujem ich nadšenie, prístup a podporný program celého projektu, ktorým majú snahu informovať a vzdelávať nielen personál v škôlkach ale aj samotných rodičov v oblasti zdravej výživy.

Mgr. Linda Balážová, PhD.
Majiteľka
Detské centrum Mimi a Monty
www.dcmimiamonty.sk


Smysluplný projekt, který v praxi opravdu funguje. Lokální a sezonní suroviny, které jsou vařeny nejen chutně, ale také splňují výživovou hodnotu tolik potřebnou pro zdravý a přirozený vývoj našich dětí. A to nejlepší je, že dětem jídlo chutí.

riaditeľ školky emJOY Jiří Peček


Čo robia všetky deti? Sú predovšetkým zvedavé, chcú vyskúšať, spoznať a zažiť svet okolo seba.

Nasýtiť ich potreby tak, aby si z toho odniesli čo najviac užitočného a ešte sa pritom aj dobre cítili, vyžaduje kumšt.

Nejde to bez premysleného plánu, poctivej prípravy, kusiska odvahy a úprimného nadšenia.

Sme neskutočne radi, že sme v tomto prístupe našli partnerov v ľuďoch, ktorí sú za projektom Čo jedia zdravé deti.

Palo Adamkov Škôlka Montessori Horský park


Deti majú radi jednoduché jedlo a také od Čo jedia zdravé deti dostávame. Jedlo je chuťovo a zložením jednoduché, ale jedálniček je zároveň pestrý. Jedlo je vždy čerstvé, chutné a lákavé na pohľad. Vyhovuje nám tiež, že každý deň máme zabezpečené komplet celodenné menu.

Za škôlku Montessori svet,
Pavlína Gálisová


S firmou “ cojediazdravedeti“ spolupracujeme od septembra 2017 Niekolko mesiacov som hladala dodavatela stravy, ktora by bola vhodna aj pre najmensie deti.Jedna z mamiciek ma upozornila na p.Alexandru Popovicovu, tak som bez vahania napisala mail. Velmi rychle sme sa dohodli na dalsej spolupraci. Strava je ozaj pestra, vela ovocia aj zeleniny a hlavne – ziadne tazke premastene a presolene jedla. Co si ozaj velmi vazim je zaujem o klientov a spatna vazba funguje velmi priamo a bez problemov. Vyskusala som aj inych dodavatelov ale firmu “ cojediazdravedeti“ mozem iba odporucit.

Ing. Viera Hazašová, majiteľka DC Zvonček


Na spolupráci s projektom Čo jedia zdravé deti oceňujeme snahu o profesionálny prístup, ktorý sa aj naplnil. Očakávali sme silný, kvalitný a premyslený jedálny lístok a presne to aj dostávame. Rodičia sa často obávajú zdravej stravy, ktorá zaváňa príliš radikálnym prístupom a akoby už vopred boli zameraní proti. U nás im ukazujeme, že rozumné stravovanie je o niečom inom, že je to súhrn celého životného štýlu, že je to aj o tom, ako sa k jedlu pristupuje, že aj dieťa sa dá vzdelávať v tomto smere. Čo jedia zdravé deti nám vychádzajú v ústrety, počúvajú nás a aj naše zriedkavé výhrady a sú otvorení komunikácii v snahe zlepšiť sa, aby deťom chutilo…Osobne si cením aj to, že sa môžem spoľahnúť na pôvod potravín, z ktorých sú jedlá pripravované. Osobne si rada vychutnám raňajkové kaše, ktoré chutia tak, že som ani nevedela, že môžu chutiť a považovala som ich za hotovú veľkú vedu:-) Ďalej fakt, že varia profesionáli, že stavba jedálneho lístku je garantovaná tými, čo to vedia a nakoniec musím spomenúť aj veľmi milý a profesionálny prístup tých, ktorí nám samotné hotové jedlo vozia. A nakoniec, je dobré byť súčasťou niečoho väčšieho, čo vedie k osvete ľudí v takejto závažnej téme, ako je stravovanie a výživa. V dnešnom svete dosť veľa.

Ľubica Ujváryová, riaditeľka škôlky Maternelle

Tento týždeň sa v SMŠ Pramienok konala prednáška s výživovou poradkyňou Alexander Patay, zakladateľkou projektu #cojediazdravedeti . O.i. zdôraznila aj to, že okrem kvalitných potravín k zdraviu a správnym stravovacím návykom prispieva aj spoločné stravovanie v kruhu rodiny. Túto myšlienku podporujeme aj my u našich detí a ich rodín, aby sa deti vďaka spoločnému stravovaniu naučili nielen zdravo stravovať, ale aj slušne stolovať, naučiť sa neodmietnuť jedlo, ktoré pre nich s láskou pripravili rodičia, či iní dospelí, vedieť poďakovať za jedlo a tiež odložiť si riady po sebe, či ostatných. Sme radi, že aj SMŠ Pramienok je súčasťou projektu #cojediazdravedeti .

Pramienok, Bratislava